Bazı sebeplerden dolayı Bursa ve ilçelerine taşınmak durumunda kalan kişiler, en uygun kira ücretinin hangi ilçede olduğunu araştırmaktadır. Bursa, Türkiye’nin en güzel illerinden biri olduğu için insanların en çok yasamayı istedikleri iller arasındadır. İş ve okul gibi nedenlerle Bursa’da ev kiralayacak olanlar, ilçeler arasında yaşam şartlarına en uygun olanı tercih etmelidir.

Kiralanacak evin ekonomik olması kadar iş yerine yakınlığı, alış veriş mekânlarına ve hastane gibi önemli noktalara yakınlığı da önemli hususlar arasındadır.

Bursa da uygun kiralık ev arayanların kişiler, ilgili internet sitelerini ziyaret ederek evlerin fiyatlarını ve özelliklerini ayrıntılı şekilde öğrenebilmektedir.

Bursa Ve İlçelerinde da Kiralar Nasıl

Her yerde olduğu gibi Bursa ve ilçelerinde de kira ücretleri belli kriterlere göre farklılık gösterir. Bursa sahili olan bir ilimizdir ve kiralar sahildeki ilçeler de biraz daha pahalıdır. İç kesimlerdeki ilçelerde  daha uygun fiyatlara kiralık daire bulabilirsiniz. Bu kesimlerdeki kiralar da dairenin özelliklerine, merkeze, hastane, okul, AVM gibi noktalara yakınlığına göre kira ücretleri değişmektedir.

Mudanya, Karacabey, Gemlik gibi deniz kenarında olan ilçeler de kira ücretleri biraz daha yüksektir. Osmangazi ilçesi de Bursa’nın en gelişmiş ve gelişmekte olan ilçeleri arasında olduğu için burada da kira ödemeniz biraz daha fazla olacaktır. Bu ilçelerin ulaşım yönünden de rahat ve gelişmiş olması da kira ücretlerinin biraz yüksek olmasının sebebidir.

Bursa’da En Çok Kiralık Dairenin Tercih Edildiği İlçeler

Ülkemizin en güzel illerinden olan Bursa’da kiralık ev seçerken kira ücreti kadar ulaşım olanakları ve iş yerinize ya da okulunuza yakınlığı da ekonomik acıdan önemlidir.

İl ya da ilçe merkezine ve iş yerinize uzak olan ilçelerde kirası ucuz bir ev bulmanız ekonomi yapmanız anlamına gelmez. Eviniz ve iş yeriniz arasında gidiş geliş sırasında hem ekonomik açıdan hem de zaman açısından size zarar verir. Bu nedenle Bursa’da kiralık ev ararken ihtiyacınıza en uygun büyüklükte olan iş yerinize en yakın olan ilçedeki evi tercih etmelisiniz. Bursa’da yaşayanlar özellikle Osmangazi, Nilüfer, Gemlik, Mudanya, Orhangazi, Yenişehir, Keles ve Kestel ilçelerini tercih etmektedir.

Bu sayfa son olarak 7 Mart 2021 tarihinde ve 13:50 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar