Ülkemizin büyük şehirleri arasında dördüncü sırada yer alan Bursa, günden güne gelişip değişmeye devam ediyor. İş olanaklarının ve eğitim imkanlarınızın artması nedeni ile göç alma oranı da yükselen Bursa’da ev kiraları da çok sık araştırılır hale gelmiştir.  Öğrenciler ve aileler ekonomik yetersizliklerden dolayı  Bursa’nın en uygun fiyatlı kiralık evlerine ve ilçelerine göç etmeyi tercih etmektedir. İnternet ortamında yapılan araştırmalarda Bursa’da en pahalı kiralık evlerin hangi ilçelerde olduğuna dair konu başlıkları başta geliyor. Bursa’nın Nilüfer, Osmangazi, İnegöl, Yıldırım, Gemlik ilçelerinde kiralık ev fiyatları diğer ilçelere göre biraz daha pahalı olmaktadır.

Bursa Kiralık Ev Fiyatları

Bursa’nın kiralık ev fiyatları muhitte göre değişiklik göstermektedir. Bursa’nın en kalabalık ilçesi Osmangazi ilçesinde, kira fiyatları 750 Türk Lirasından başlamaktadır. Tabi evin bulunduğu konum, evin yaşı, kullanım durumu, iç dekorasyonu gibi özellikler kira fiyatlarında değişikliğe neden olmaktadır. Geçmiş yılların verilerine baktığımızda sanayileşmede önemli bir yol kat eden Bursa’nın Nilüfer ilçesinde ise, kiralık daire fiyatları 1000 Türk Lirasından başlamaktadır. Bursa’nın Yıldırım ilçesi, uygun fiyatlı kiralık dairelere sahip olması sayesinde büyük ilgi görmektedir.

Bursa’da Hangi İlçede  Yaşanmalı?

Türkiye’nin, doğal güzellikleri ve ekonomisi bakımından en gözde şehirleri arasında yer alan Bursa’nın göç oranları her yıl iki katına çıkmaktadır. Dolayısı ile kişiler Bursa’nın hangi ilçesinde yaşanması gerektiği konusunda geniş çaplı araştırmalara giriyor. İnsanlar genelde en uygun fiyatlı kiralık evi hangi ilçede buluyorsa orada yaşamayı tercih seçmektedir. Keles, Kertel, Orhangazi, Yenişehir, Nilüfer ilçeleri daha çok tercih edilse de Bursa’da yaşanılacak ilçeyi tercih ederken iş yerinize olan yakınlığı, okulunuza olan yakınlığı gibi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurarak uygun ilçeyi tercih etmenizde fayda vardır.

Bursa’da Ev Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bursa’da, ev kiralarken fiyat seçenekleri dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sıralarda yer alır. Bunun yanı sıra konutun iç dekorasyonu, depreme dayanıklı olup olmadığı, doğal gaz, su ve elektrik tesisatının sorunlu olup olmadığı gibi konular gelmektedir. Evin daha önce kullanılmış olması pek önem arz etmemektedir. Ancak tadilat gerekiyorsa bunun ev sahibi tarafından yapılmış olması gerekmektedir.

 

Bu sayfa son olarak 22 Ocak 2021 tarihinde ve 21:35 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar