Taşınma işleminin her aşamasının iyi planlanması gerekir. Zor ve zaman alıcı gibi görünen nakliye işlerinizi belli bir düzen içinde gerçekleştirerek basit, ekonomik ve daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Taşınmaya karar vermeniz durumunda hangi gün taşıyacağımız konusunda da yerinde bir karar almanız gerekecektir. Hatalı gün seçimi yüksek maliyet ve daha uzun sürede taşınmaya neden olabilir. Gün belirlemesi yaparken birtakım konulara dikkat ederseniz en uygun günü belirleyebilirsiniz.

Hangi Gün Taşınmak Kolay Olur?

  • Taşınmak için en ideal günler hafta içidir.Hafta sonlarının tercih edilmesi çok uygun değildir. Çünkü hafta sonu nakliye firmaları yoğun olacağı için istediğiniz sürede nakliye işlemini yapamayabilirsiniz. Bu nedenle hafta içi bir gün seçerseniz çok daha kolay ve sakin bir şekilde işinizi bitirebilirsiniz. Ayrıca ay sonu, ay başı ve ayın 15’i de nakliye firmalarının yoğun olduğu günlerdir.
  • İlkbahar ve yaz aylarında da taşınma işlemi daha maliyetli olur. Çünkü insanlar en çok bu aylarda taşınmaktadır. Bu aylar dışında çok fazla nakliye işi olmayacağı için nakliye firmaları müşteri çekmek için daha ucuza nakliye işini yapmaktadır.
  • Taşınmaya karar verdiğinizde gün belirlerken ekonomik durumunuzu da göz önüne almanız gerekir. Çünkü nakliye işlemi için paraya ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle maddi acıdan uygun olduğunuz bir gün belirlemeniz gerekir. Paketleme ve nakliye gibi işlemler nakit gerektirmektedir.
  • Eğer kiracıysanız sözleşmenizin bittiği güne uygun bir tarih belirleyerek taşınmanız gerekmektedir.

İdeal Günü Seçmenin Avantajları

Taşınma işlemi çok sıkıntılı bir süreç gibi görünse de en uygun yöntemler ve iyi bir planlama ile rahatlıkla geçirilebilecek bir süreçtir.

Nakliye firmalarının ve trafiğin yoğun olacağı gün ve saatleri seçmek bu işi biraz uzatabilir. Bir an önce yerleşerek normal hayatınıza dönebilseniz için vakit çok önemlidir.

Nakliye işlerinin az olduğu dönemlerde firmalar size hizmet vermek için daha ekonomik fiyatlara iş yapacakları için maddi açıdan da kar edersiniz. Hem maddi acıdan hem de zaman açısından en uygun gün seçimi önemlidir. Yaşadığınız il veya ilçedeki yoğunluğu araştırarak en uygun günü seçebilirsiniz.

 

 

Bu sayfa son olarak 16 Kasım 2020 tarihinde ve 15:41 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar