Evinizi taşımadan önce mutlaka birilerinden öneri almak durumunda kalabilirsiniz. Bu durumunda en iyi önerileri dikkate almanız gerekir. Başta iyi bir ev taşıma işlemi gerçekleştirebilmek için iyi bir firma ile çalışmak gerekir. Bunun yanında ev taşıma işleminden önce ve ev taşıma işleminden sonra yapılması gereken birçok işlem vardır.

Bu öncesinde ki ve sonrasında ki işlemleri de en uygun bir şekilde yapmalısınız. Öncelikle ev taşıma işleminin gerçekleştirileceği firma hakkında geniş bir araştırma yapın ve bilgilerinizi firmaya aktarırken güncel bilgiler aktarın. Aynı şekilde firmadan da her bilgi hakkında güncel bilgiler alın ve fiyat konusunda hassas davranın ve öncesinde ne kadar bir maliyet çıkacağı hakkında bilgi alın.

 

Ev Taşıma İşleminden Önce Yapılması Gerekenler


Ev taşıma işlemi için bir firma ile anlaşıp tarih belirlendikten sonra sizin yapmanız gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle evinizin bütün kontratlarının bitip bitmediğini emin olun. Aynı zamanda evinizdeki doğalgaz ve elektrik gibi aboneliklerinin kapanması işlemini ev taşınacak güne bırakmayın.

Yine ev taşınması sırasında paketleme işlemini yapamıyorsanız bu durumda firmadan yardım alın. Aynı zamanda ev taşıma işleminden önce eşyalarınızın tek tek bir listesini oluşturun. Bu durumda ev taşındıktan sonra da rahat bir şekilde kontrolü yapma imkanınız bulunacaktır. Aynı zamanda evinizdeki taşınacak eşyaların yine bir mantık çerçevesinde sınıflandırın ve bu konuda bir taşıma planı çizin.

Ev Taşınma İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler

Başta ev taşıma işlemi yüksek katlar olacaksa asansörü tercih edin. Çünkü ev taşımada asansör işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda öncesine hazırladığınız listeyi ev taşıma işlemi bittikten sonra kontrol edin. Olabilecek bir hasar durumunda mutlaka firmaya bu durumu bildirin. Aynı zamanda evinizin taşıma işlemi gerçekleştikten sonra ilk kırılacak eşyalardan başlanacak şekilde bir açma işlemi yapın.

Kirada oturacak iseniz daha öncesinden evinizin elektriğini ve suyunu açtırın. Ev taşıma sırasında firma ile yaptığınız sözleşmenin evin taşınması işleminden sonra biteceğini unutmayın. Buna göre hareket ederek kontrol yapmanız gereken durumlar varsa ev taşıma işlemi hemen bittikten sonra yapın.

Bu sayfa son olarak 16 Kasım 2020 tarihinde ve 15:41 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar