Bir evden eve nakliyat hizmeti talep ettiğinizde, süreci başlatmış olursunuz. Bu servisin belirli aşamaları bulunur.

Bir evden eve nakliyat firması bulma

Eski klasik yöntemlere kıyasla, günümüzde artık bunun çok kolay metotları bulunuyor. Google gibi her kesim tarafından çok fazla kullanılan arama motorlarının akıllı telefonlarda sıkça tercih edilmesi sonucunda, artık müşteriler yaptıkları basit bir “evden eve nakliyat” araması ile, bir çok şirkete kolaylıkla ulaşabiliyor. Sayısız evden eve nakliyat firması arasından rahatlıkla filtreleme yapabilen kullanıcılar, fiyatlar, tavsiyeler ve referanslar sayesinde kendileri için en uygun hizmet vereni bulabiliyor.

Evden eve nakliyat firmaları yeterince güvenli mi?

Bir evden eve nakliyat firması, eğer sektörde kalıcı olmak istiyorsa, sunduğu servisi en kusursuz şekilde sunmaya çalışır. Olabilecek en az hata ile işin içerisinden çıkmalı ve hizmeti bu şekilde tamamlamalıdır. Araçlarının bakımından tutun, sahada yüzü olacak personelinin eğitimine kadar her şeyle ilgilenmeli ve riskleri en aza indirecek önlemleri almalıdır.

Bu nedenle Bursa, İstanbul, Ankara gibi evden eve nakliyat servisinin en fazla yapıldığı büyük şehirlerde bir evden eve taşıma şirketi ararken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor.

  • Evden eve nakliyat şirketinin kuruluş tarihi.
  • Evden eve nakliyat şirketinin araç ve personel sayısı.
  • Bir evden eve taşımacılık web sitesine sahip olup olmadıkları.
  • Referansları.
  • Sosyal Medya paylaşımları ve müşteri yorumları.

İlk dikkat etmeniz gereken noktalar olmalıdır. Bu örnekler çoğaltılabilir ama en önemlileri ile başlamanız yeterlidir. Özellikle listelediğimiz 5. maddede bahsettiğimiz sosyal medya hareketleri, işini kurumsal anlamda ciddiye alan firmalar için çok önemlidir.

Evden eve nakliyat nasıl çalışır ve nasıl işler?

Dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli maddeyi geride bıraktıktan sonra, işleyiş konusundaki açıklamalarımıza gelelim. Kendi adımıza evden eve taşımacılık sürecinde neler yapıyoruz bakalım.

Geleneksel evden eve nakliyat

Alışılagelmiş evden eve nakliyat istendiğinde, müşteriyle yapılan görüşmede, taşınacak olan varlığın miktarı, alınacak ve iletilecek kat sayısı, mesafe, taşınacak olan gün gibi, iş gücünü ve maliyeti belirleyecek etkenler belirlendikten sonra, evden eve taşımacılık jargonunda ekspertiz olarak geçen personel, müşteri ile konuşulan faktörleri değerlendirmek ve teyit etmek için, müşterinin de uygun olduğu bir anı saptayarak, taşınacak olan adrese gider ve keşif olarak tabir edilen incelemelerde bulunur. Bu incelemenin amacı, eşya miktarını, katlarını görerek, müşterinin gözden kaçırmış olabileceği unsurları tespit etmektir. Bu sayede nakliyat günü gelecek olan ekip, işe hazır, tam organize ve donanımlı olacağından, sağlıklı ve hızlı bir evden eve gerçekleştirilecektir.

Kırılacak eşyalar için alınacak önlemler neler?

Yapılan ön görüşmede, eğer kırılacak olan eşyaları ve araç gereçleri kendinizin saracağını ve kolileyeceğini belirtirseniz, sorumluluğu size ait olacaktır. Eğer bu işlemleri bizlerin yapmasını isterseniz, arkadaşlarımız kırılacak eşyalarınızı uygun yöntemlerle sararak izole edecektir. Bu izolasyon, eşyaları taşıma esnasındaki olası darbelerden ve sarsıntılardan koruyarak, tek parça halinde iletilmesini sağlar.

Nakliyat için kaç işçi geliyor?

Evden eve taşımacılık için belirlenen işçiler, eşyalarınız ve taşınacak katlarınızla doğru orantılıdır. Ekip belirlenirken, bunlar göz önüne alınır. Genelde standart bir ev eşyası ve katlar için bir şöför ve 4-5 işçi gönderilir.

Eşyalarımı kendim taşıyabilir miyim?

Elbette. Bunun için görüşme esnasında veya keşif için adresinize gelecek personelimize bunu belirtmeniz yeterlidir. Eğer siz ve tedarik edeceğiniz kişiler eşyanızı taşıyacaksa, bunun için evden eve taşımacılık için araç ve şöför gönderilir.

Evden eve nakliyat fiyatları arasında neden bu kadar fark bulunuyor? Bu neye göre belirleniyor?

Aslında bunun cevabı, şirketlerin çalışma şeklinde. Sektörde standartların olmaması bunun en büyük etkeni. Büyük şehirlerdeki evden eve nakliyat fiyatları aşağı yukarı bellidir. Bunların dışında, çok yüksek veya çok daha ucuz evden eve nakliyat miktarları verenler de var. Ama unutmayın ki, sağlıklı bir evden eve taşımacılık için, sağlıklı bir iş gücü ve donanım gereklidir. Toplama işçilerle sunulan ucuz evden eve nakliyat hizmetlerinden kaçının. Bu tarz taşınmalar başınızı ağrıtabilir ve sonunda muhatap bulmanızı zorlaştırabilir.

Bu sayfa son olarak 7 Mart 2021 tarihinde ve 13:50 saatinde değiştirilmiştir.

Etiketler: , , , , ,

Benzer yazılar