Paketleme işlemleri, taşınma sırasında çok önemli bir süreç olmaktadır. Eşyanın cinsine ve boyutuna göre profesyonel ekip kadrosu ile paketlenen bütün eşyalar taşınma sırasında kesinlikle kırılma, çizilme, çatlama gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmamaktadır. Özellikle mutfak eşyaları, tabak ve bardakların; cam, porselen gibi malzemelerden yapılması nedeniyle birbirilerine sürtünmesi bile onların ya çatlamasına ya da kırılmasına neden olacaktır.

Bu nedenle diğer eşyalara göre iki kat daha önem isteyen mutfak eşyaları, baskısı özel kalın kağıtlara sarılarak taşınması daha korunaklı olmaktadır. Bu konuda birçok kimse gazete kâğıdı kullanır. Fakat gazete kağıtları cam ve benzeri eşyaların üzerine iz bırakacağından dolayı ambalaj için pek uygun bir paketleme malzemesi değildir.

Özel baskısız kağıtlar, ile sarılan bardak ve tabakları bir koli içerisine istiflemek isteyeceksiniz.  Bu hususta bardaklar için ayrı tabaklar için ayrı koliler belirlemeniz gerekir. Mümkünse istifleme sırasında miktarını iyi belirlemelisiniz.

Tabak ve bardaklarınızı koli içerisine ne çok fazla koymalı ne de de çok az koymalısınız. Eşyaların birbirlerine tutunup, birbirlerine hasar vermeyecek şekilde sarılması gerekir. Diğer yandan bardak ve tabakları tek tek sarmalı ve kesinlikle ikişerli ve üçerli olarak sarma işlemine karşı durmalısınız.

Mutfak Eşyaları Paketlenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak eşyalarını paketlerken her birini cinsine göre ayırmanız gerekmektedir. Örneğin cam bardaklar ayrı, cam tabaklar ayrı ve porselen tabaklar da ayrı kolilerinde istiflenmesi gerekmektedir. Mutfak eşyalarınızı, elektronik eşyalar ve kırılabilecek eşyalar olarak iki kategoriye ayırmanız gerekir.  Kırılabilecek eşyalarınızı ne kadar önemli ise elektronik eşyalarınızda bir o kadar önemlidir. Çünkü maddi değeri yüksek olduğundan dolayı taşınma sırasında hasara uğraması çok büyük sorunlar çıkaracaktır. Bu nedenle koliye yerleştirmeden önce pat pat naylonlar adı verilen ambalaj malzemeleri ile ambalajlayarak paketlemesini yaparak taşımanız gerekir. Ayrıca maddi değeri yüksek değerli cam eşyalarınızı da kendi türleri ile paketleyip üzerine etiket yapıştırmayı sakın unutmayın.

 Mutfak Eşyalarını Paketleyerek Taşımanın Avantajları

Taşınma işleminin en zor bölümü mutfak bölümüdür. Neredeyse bir evde kırılacak ve bozulacak  tüm eşyalar mutfak bölümünde yer almaktadır. Bu nedenle mutfak eşyaları daha iyi paketlenmeli ve dikkatli taşınmalıdır. Nakliyat firmaları da bu konuda çok hassas davranmakta ve dikkatli ve titiz bir şekilde taşıma işlemi gerçekleştirmektedir. İsterseniz taşınırken mutfak eşyalarını kendiniz paketleyebileceğiniz gibi daha korunaklı olması açısından nakliyat firması ile görüşüp onların paketleme yapmasını da talep edebilirsiniz. Bu konuda karar tamamen size kalmıştır.

Bu sayfa son olarak 16 Kasım 2020 tarihinde ve 15:41 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar