Mutfaklar hayatımızın en önemli alanlarından biridir. Neredeyse bütün ihtiyaçlarımızı barındıran depo konumdadır. Çok fazla eşya saklamak ve yiyecek depolamak için dolapla kaplı olan mutfakların he bir alanın oldukça kullanışlı olmaktadır. Buzdolabı fırın, küçük ev aletler, tencere takımları yemek takımları kaşık takımları bardaklar ve daha pek çok eşyaları bünyesinde barındıran mutfak taşınma sırasında en çok zaman isteyen alanlar olmaktadır. Taşıma sırasında mutfak eşyalarınızı ve elektronik cihazlarınızı zarar görmemesi için mutlak planlı ve programlı bir taşıma yapmanız gerekmektedir. Oturma gurubu kanepe ve diğer mobilyalarınızı taşıma firmaları tarafından toplanır ancak mutfak araç ve gereçleriniz in bir kısmı siz toplamak zorunda kalabilirsiniz. Taşınma sırasında mutfak araç ve gereçlerinizi toplarken işleriniz kolaylaştıracak ipuçları aşağıda yer almaktadır.

Elektronik Cihazlar Nasıl Toplanır

Eğer bir kirada oturuyor ve ileride taşınmayı düşünüyorsanız almış olduğunuz elektronik cihazların ambalaj ve karton kutularını sakın atmayın. Güvenli bir yerde muhafaza ederek, bunları taşınırken kullanabilirsiniz. Beyaz eşyaların kutulara geçirmeniz ve bant ile ağzını kapatmanız yeterli olacaktır. Eğer küçük ev aletleriniz varsa bunların da kendi kutlarına koyup büyük kolilere yerleştirerek ağzınız bantlamanız yeterli olacaktır. Eğer bunlara orijinal ambalajları bulunmuyorsa cihazın boyuna uygun kutlar temin edip, içine yerleştirip, büyük kolilere koyarak taşımasını sağlayabilirsiniz

 Tabaklar Nasıl Toplanmalı

Tabaklar yemek takımlarını cam ve porselenden yapıldıklarından dolayı en ufak bir çarpma ya da sarmada kırılıp çatlayabilirler. Bun için öncesinde her birini ambalaj kağıtları ile tek tek sarıp üst üste koyarak çift oluklu kolilere yerleştirip ağzın bantla kapatarak, taşıyabilirsiniz. Bardak ve fincanlarınıza bu şekilde taşıyabilirsiniz. Çok fazla koli çıkması için bardak fincan ve benzeri küçük mutfak araç gereçlerinizi büyük tencereler içine yerleştirip ağzını kapatarak tencereleri de büyük kolilere koyarak taşımasını yapabilirsiniz kırla ihtimali çok yüksek eşyalarınız bu şekilde taşıyabilirsiniz.  Kaşık çatal ve bıçaklarınızı da tek tek sarıp tencere içerisinde muhafaza ederek saklayabilirsiniz.

 Gıdalar Nasıl Paketlenir

Son kullanma tarihi geçmiş bayatlamış ve benzeri gibi gıdalarınızı taşırken taşıma torbalarını tercih edin. Ayrıca profesyonel destek alarak siz de eşyalarınızı sorun yaşamadan yeni adresinize kolayca ulaştırma konfor ve rahatlığını yaşayabilirsiniz.

 

 

Bu sayfa son olarak 22 Ocak 2021 tarihinde ve 21:47 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar