Birçok insana sorduğunuz zaman genellikle taşınma işinden hiç de haz etmediklerini ifade ederler. Zira taşınma işi ciddi anlamda meşakkatli olan bir iştir. Eşyaların toplanması, uygun bir biçimde paketlenmesi, akabinde gidilen yerden tekrar açılması ve yerleştirilmesi gibi işler insanları son derece zorlayabilir. Ama günümüzde doğru bir nakliye firması ile bu zorlu aşamalar problemsiz bir biçimde aşılabilir.

Nakliyat Firması Seçiminde Püf Noktalar

Nakliyat firması seçerken firmanın eşyaları siz hiç elinizi sürmeden korunaklı malzemeler ile paketleyip yeni taşınılan adreste yerleştirip yerleştirmeyeceği bilgisi alınmalıdır. Bunun yanı sıra mutlaka taşınma boyunca eşya sigortası yapan firmalar tercih edilmelidir. Bu son derece önemli olan bir faktördür. Böylece her türlü kayıp, çalıntı, hasar gibi durumlara karşı eşyalar koruma altına alınır ve siz taşınma sırasında orada olmasanız bile gözünüz arkada kalmaz. Bunun yanında hangi katlar olursa asansörlü taşımacılık hizmet veren son sistem teknolojiyi kullanan yerler seçilmelidir.

Kendi bünyesinde deneyimli ve eğitimli personeller olan, iş güvenliği kurallarına uygun çalışan alanında gerekli yasal belgelere sahip, standartlara uygun hizmet veren firmalar ile çalışılmalıdır.  Müşteri odaklı yaklaşım sergileyen, kurumsal firmalardan böylesi bir hizmet alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Nakliyat Firmaları Ne Tür Hizmetler Verir?

Nakliyat firmalarının vermekte olduğu hizmetler dünyanın neresinde olursa olsun şunlardır:

  • Evden eve taşımacılık
  • Şehirlerarası taşımacılık
  • Ülkeler arası taşımacılık
  • Ofis taşımacılığı
  • Depo taşımacılığı
  • Eşya depolama
  • Parça eşya taşıma
  • Mağaza taşıma
  • Şehiriçi nakliyat
  • Fabrika taşıma hizmetleridir.

Bazı firmaların bu hizmetlerin tamamını, bazıları bir kısmını verirler. Verilen hizmetin kapsamı tamamen nakliyat firmasının kapasitesi ve kendi şirket stratejileri ile doğru orantılıdır.

Firmaların Fiyatlarını Belirleyen Kriterler

İşin finansal boyutuna da bakıldığında yapılacak olan taşımacılık türüne fiyatlar belirlenir iken her firmanın kendince bir fiyat politikası olduğu gerçeği de göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden bu noktada fiyat araştırması yapmak da son derece önemlidir. Tüm bunların yanında hangi katlar arası eşya taşınacağı, toplam eşya miktarı da fiyatları etkiler. Kaç gün, kaç adam çalışacağı burada  müşteriden de gelen istemler doğrultusunda belirleyici olan durumlardır.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Bu sayfa son olarak 7 Mart 2021 tarihinde ve 13:50 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar