Taşınmak artık nakliye firmalarıyla çok kolaydır. İlden ile evden eve ofis mobilyalarını taşırken nakliye firmaları kolayca eşyaları taşımakta ve sorunsuz şekilde size teslim edebilmektedir. Bir de size uygun seçenekler sunulunca taşınmak bir günde rahatça gerçekleşiyor. Tabi bunun için nakliye firması seçimi çok önemli. Peki, bu seçimi yaparken nelere dikkat edeceğiz?

Asansörlü ve Sigortalı Taşımacılık

Taşıma yaparken asansörlü veya asansörsüz taşıma yapabilirsiniz. Asansör taşıma kolaylığı ve eşyaların daha hasarsız taşınmasını sağlar. Ancak asansörün kaçıncı kattan kaçıncı kata taşınacağında fiyat farkı çıkartılır. Firmalarla görüşün. Seçim yaparken nakliye firması taşınma sigortası yaparsa eşyalarınız taşınırken herhangi bir hasar görmesi durumunda hasarın karşılanması taşınma sigortasıyla rahatça sağlanır. Firmayla konuştuğunuzda mutlaka bu konuda bilgi alın. Nakliye firmalarının daha önce tanıdığınız birine hizmet etmiş olması sizin için güvenilir olacaktır. Firmada herhangi bir aksaklık yaşanmaması için önemli. Firmayla anlaştığınızda sözleşme imzalamayı ihmal etmeyin. Bu sizin için bir garanti sağlayacaktır.

Nakliyatta Profesyonel Firma Seçimi

Firma seçimi yaparken fiyatın sizin için en uygun fiyat olduğuna dikkat edin. Firma seçimi yaparken en ucuzu olacak diye de yukarıda dikkate almanız gereken maddeleri aksatmayın. Yapılacak transferde eşyalarınızın zarar görmemesi önemlidir. Taşıma sırasında ne ile taşınacağına dikkat edin. Firmanın yeterli ambalajları eşyaları saracakları malzemeleri var mı inceleyin. Sorularınızı detaylıca cevaplandıran firmalarla görüşün. Sözleşme yapmayı unutmayın. Taşıyacak kişilerin daha önce bu işteki deneyimlerini sorun. Taşıyacak kişiler deneyimsizse eşyalarınızın zarar görmesi söz konusu olabilir. İşlem sonrası personelin ayrıca bir ücret isteyeceğine emin olun. Taşıma yapan firmanın kendisinden habersiz taşımacılık yapan kişiler ücret isteyebilmektedir. Bunun olmayacağına dair teminat isteyin. Taşınmak zaten masraflı bir iş olduğundan sürprizlerle karşılaşmayın.

Nakliyat Firmalarını Kıyaslayın

Firma seçerken hangi koşullarda taşıma yapacaklarını karşılaştırın. Fiyat sizin için en önemli kriter olabilir. Ancak hangi koşullarda taşıma yapacaklarını dikkate alın. Firmayla görüştüğünüzde evinizdeki eşyanın sayısına oda sayısına eşyanın asansörle mi yoksa insanla mı taşınacağına göre fiyat değişecektir. Bu konuda detaylı bilgi alın. Birkaç firmayla konuşarak evinizin özelliklerinden bahsedin. Birbiriyle kıyaslayın.

 

Bu sayfa son olarak 16 Kasım 2020 tarihinde ve 15:41 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar