Günümüzde taşınma işlemi her alanda gerçekleşebilmektedir. Bunlardan bir tanesi de ofis taşıma işlemidir ofisinizi başka bir yere ya da başka bir şehre taşırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar genel itibarıyla ortaya çıkabilecek problemlerin ortadan kaldırılması ve eşyaların daha güvenli bir şekilde taşınabilmesi amacıyla yerine getirilmesi gereken hususlardır.

Başta ofis taşıma işlemi gerçekleştirilirken bütün bilgilerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Eşyaların alınacağı adresin ve yeni adresin doğru bir şekilde verilmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda kişiler iletişim adreslerini de yine güncel olan numaraları olacak şekilde vermeleri gerekir.

Taşıma İşleminden Önce Yapılması Gerekenler

Başta ofis taşıma işlemleri gerçekleştirilmeden önce iyi bir firma araştırılması yapılmalıdır. Bulunan firma ile belli çerçeveler doğrultusunda ve ofis eşyalarını korumak adına bir sözleşme imzalanmalıdır. Yapılan sözleşmede ise belirtilen tarih, zaman ve saat kesin olarak yer almalıdır. Aynı zamanda sözleşmenin içerisinde taşıma işlemini gerçekleştirecek olan firmanın adı ve taşıma nakliyat aracının plakası yer almalıdır.

Ayrıca yeni taşınacak yer eğer yüksek bir katta ise bu durumda firmadan asansör talebinde bulunulması gerekir. Bu konuda tecrübeli bir firma ile çalışmak en iyi karar olacaktır. Ofis taşıma işleminden önce ofis eşyalarının belli bir kaydının tutulması gerekir. Bu kayda göre de eşya taşındıktan sonra kontrolleri yapılır.

Ofis Taşıma Sırasında Eşyaların Taşınması

Ofis taşıma sırasında eşyaların taşınmasını da oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan ilki eşya türlerine göre ayrılmalıdır. Özellikle teknolojik eşyalar, beyaz eşyalar ve bunun yanında mobilyalar ayrı ayrı bir şekilde paketleme işleminden geçmelidir. Paketleme işlemi gerçekleştirilirken eşyanın türüne göre uygun paketler kullanılmalıdır.

Bu durum sayesinde eşyalar kırılmadan ve hasar almadan yeni adrese ulaşabilmektedir. Bunun yanında ofis eşyalarının genel itibariyle sigortalı bir firma tarafından taşınması konusuna dikkat edilmelidir. Ofis eşyalarını kişi kendisi de sigortalayabilmektedir. Bunun yanında eşyaları taşıyan firmanın sigortasının bulunuyor olması da ofis eşyalarının daha güvenli bir şekilde taşınıyor olmasını sağlar. Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece ofisiniz daha güvenli bir şekilde taşınmış olacaktır.

Bu sayfa son olarak 22 Ocak 2021 tarihinde ve 21:32 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar