Taşınmak deyince herkes bir adım geri çekilir. Dünyanın en karmakarışık halini alabilen taşınma işlemleri birden fazla aşamadan geçmektedir. Eşyaları toplamak, paketlemek yeni, adreslerine götürmek ve paketlerden açıp yeni yerlerine yerleştirmek. Bütün taşınma işlemlerini düzenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız, planlı ve programlı bir taşıma yöntemi oluşturmak gerekmektedir.  Bu konuda insanlar işe nereden başlayacağını karar vermekte zorlanıyor.  Pratik ev taşıma yöntemleri sayesinde bütün eşyalarınızı kısa zamanda düzenli bir şekilde yeni adreslerine taşıyabileceksiniz.

 Taşınma Öncesinde Liste Oluşturun

Aslında günlük hayatta pek çok işinizin de etkili sonuçlar veren liste oluşturmak taşınma işlemlerinde de etkili olmaktadır. Eş evinizde ya da işyerinizde ne var ne yok onların listesini oluşturun. Daha sonra hangilerinin paketler ile taşınabileceği hangilerini ise kolilere konulması gerektiği listeleyin. Daha sonra da sırası ile yapıp, üzerini kalemle çizmek yükünüzü hafifletecektir.

 İhtiyacınız Olan Acil Eşya ve Malzemelerin Elinizin Altında Tutun

Taşıma sırasında en çok ihtiyacınız olan malzemeler elbette taşıma ambalajları, koliler, çöp torbası ve taşıma torbaları olmaktadır. Bu malzemeleri elinizin altında tutun. Özellikle aldığınız elektronik cihazların kutularını atmayın. Güzel bir yerde muhafaza edin ki taşınma sırasında bol koli aramaya ihtiyaç duymayın.

 Bir İşi Bitirmeden Diğer İşe Geçmeyin

Taşınma sırasında eşyaları paketleme işine bir hafta öncesinde başlayın ve toplama işlemini oda oda yapın. Bugün kıyafetleri toplayıp paketliyorsanız yarın da mutfak araç ve gereçleriniz toplayın. Bir odayı bitmeden diğer odanın toplama işlemine başlamayın.

 Kolilerinizde Neler Olduğunu Üzerinize Not Edin

Kolilerinizin karışıklığını engellemek için içlerinde neler olduğunu üzerine not edin. Örneğin mutfak hassas eşyalar şeklinde ya da oturma odası aksesuarlar şeklinde küçük notlar almanız taşınma sırasında karışıklığı engelleyecektir. Yeni adresinde kolilerinizi hangi kolide hangi eşya var demeden rahat bir şekilde açıp yerlerine yerleştirebileceksiniz.

 Kolilerinizi İlgili Odaya Koyun

Taşındıktan sonra eşyalarınızı yeni adresinize geldiğinizde i ilgili odalara koydurmayın ihmal etmeyin. Örneğin mutfak içinde mutfak eşyalarının bulunduğu koliyi direkt mutfağa taşıtmayı ihmal etmeyin. Bu sayede hem yerleşme sırasında koli taşımadan olduğu yerden açıp yerleştirme fırsatınız olacaktır. Yerleştirme işlemini de ilk ihtiyaç duyacağınız kolilerden başlayın.

Bu sayfa son olarak 16 Kasım 2020 tarihinde ve 15:41 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar