Taşınma işlemi, zor ve zahmetli gibi görülse de planlı ve düzenli bir çalışma ile kolay hale getirilebilir. Taşınmanın aşamalarından biri de eşyaların kolilere yerleştirilmesidir. Eşyalarınızın en küçüğünden en büyüğüne kadar hiç birinin hasar görmesini istemediğimiz için zarar görmeyecek şekilde paketlenmesi gerekir. Nakliye sırasındaki sallanma ve sarsıntılarda deforme olmamaları için en uygun tekniklerle paketlenmesi gerekir. Bütün eşyaların paketlenmesi için uygun ambalajlar bulunmaktadır. Eşyanızın türüne ve özelliğine en uygun koliyle paketleme yaparak hem daha düzenli hem de daha güvenli bir nakliye gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Eşya İçin Nasıl Koliler Tercih Edilmeli?

TV, bilgisayar gibi hassas eşyaların öncelikle balonlu poşetlere sarılması gerekir. Sonrasında uygun boyutlarda bir koli temin ederek etrafını straforlarla kaplayarak eşyanınız güvenle taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Kırılacak eşyalar için ise bölmeli koliler bulunmaktadır. Ambalaj kâğıdı ile sardığınız cam ve porselen eşyalarınızı bu bölmeli kolilere yerleştirerek güvenle taşınmasını sağlayabilirsiniz. Böylece taşınma sırasındaki sarsıntılarda kırılma ve zarar görme riski ortadan kalkacaktır.

Kıyafetlerinizi paketlerken de normal karton kolileri kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinizi katlayarak kolilere yerleştirerek güvenle taşıyabilirsiniz. Ancak katlanma sonucu elbiseler karışır. Bazı kıyafetlerinizin karışmasını istemeyebilirsiniz. Bunun için de özel tasarlanmış askılı koliler bulunmaktadır. Bu koliler elbiselerinizi asarak kırışmadan ve deforme olmadan taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Akvaryum balıklarınızı da her birini su dolu ayrı poşetlere koyarak karton kolilerde güvenle taşıyabilirsiniz. Uygun büyüklükteki koliye balık poşetlerini yerleştirebilirsiniz. Kolinin kenarlarını ve üzerine strafor yerleştirerek korunmasını sağlayabilirsiniz.

Özel eşyalarınız için de kilitli kolileri tercih edebilirsiniz. Her eşyanız için uygun bir koli vardır.

Taşınma Sırasında Kullanılabilecek  Koli Çeşitleri

  • Taşınma sırasında kullanmak için tasarlanan kolilerin ihtiyaca göre her boyda olanı, siyah, veya kahve rengi çeşitleri vardır.
  • Özel eşyalarınız için kilitli koliler,
  • Kitaplar için koliler,
  • Kumandanız için koliler,
  • Oluklu ve bölmeli koliler,
  • Askılı koliler taşınma işleminizi kolay ve güvenli yapabilmeniz için tasarlanmış olan kolilerdir.

Eşyalarınızı, kolilere yerleştirince dikkat etmeniz gereken bir konu daha vardır. Koli içerisinde boşluk kalmamasına özen göstermelisiniz. Kalan boşlukları ambalaj kâğıdı ve köpüklerle doldurarak eşyanın sarsılmasının önüne geçmiş olursunuz.

Bu sayfa son olarak 16 Kasım 2020 tarihinde ve 15:41 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar