Yatak odası aslında en kolay toplanan odalardan birisidir. Evin bölümleri arasında, taşınma esnasında rahat ve kolay işlemlerle halledilebilecek olan bölümdür. Taşınma işleminin kolayca ve çok fazla yorulmadan halledilebilmesi için, yatak odasında bir kaç tüyo bilinmeli ve dikkat edilmelidir.

Yatak Odası Dolabının İçeriği Nasıl Toplanmalıdır?

Yatak odası dolabının rahatlıkla taşınması için, önce içeriğinin güzel bir şekilde toplanması gerekmektedir. Bunun için en güzel yardımcı malzemeler, hurçlardır. Her farklı boyda ve yapıda bulunan hurçlarla, dolap içerisinde bulunan eşyalar kolaylıkla toparlanacaktır.  Kazaklar, gömlekler ve pantolonlar ya da etekler yastık hurcu büyüklüğündeki hurçlara, iç çamaşırları ve çorap tarzı küçük kıyafetler ise küçük boyda olan hurçlara konulduğunda işlem daha kolay bir hal alır.

Dolabın Sökülme Şekli Önemlidir

Yatak odası dolabının rahat bir şekilde taşınabilmesi için, nasıl söküldüğü de önem arz eder. Dolap kapakları, çekmeceler, raflar, üst tarafta ve alt tarafta bulunan dayanaklar usulüne uygun bir şekilde söküldüğünde, sarılması ve taşınması da kolay olacaktır.  Öncelikle dolabın kapaklarının sökülerek işe başlanması daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca burada en önemli olan nokta, dolabın montajını yapacak olan kişinin sökmesidir. Bu sayede daha az bir emekle işlem halledilecektir.

Taşımaya Yardımcı Olan Paketleme İşlemi

Dolabın kolaylıkla taşınmasını sağlayan en önemli faktör, sökülen parçaların boy boy paketlenmesidir. Aynı boyutta olan raflar aynı hizaya getirilerek streç filme ya da balonlu naylona sarıldığında daha rahat bir şekilde taşınacaktır. En önemli ve taşınması zor olan dolap kapakları, büyük ve kalın bir beze sarılarak bağlandığında hiç bir yeri zarar görmeden taşınması mümkün hale gelir.  Aynı zamanda çekmecelerin de zarar görmeden taşınması  için, mutlaka sarılması gerekmektedir. Askı aparatlarının taşınma telaşı esnasında kaybolmaması için, mutlaka dolap rafları veya çekmeceleri içerisine konularak sarılması gerekir.  Aksi halde çubuk şeklinde olan askılıklar kaybolabilir ve gözden kaçırılabilir. Yatak odası dolabının malzemeleri araca yükleneceği vakitte kenarlara ve eşya aralarına konulup, diklenerek muhafaza edilmelidir. Çok fazla yer kaplamayan parçaların yerleşimi de sorun teşkil etmeyecektir.

 

Bu sayfa son olarak 26 Ocak 2021 tarihinde ve 18:32 saatinde değiştirilmiştir.

Benzer yazılar